“Kürdistan İntikam Birimleri”nden gençlere çağrı

Kürdistan İntikam Birimleri son dönemde Bakure Kürdistan halkına artan baskılar ve faşizm saldırıları sebebiyle eylemsellik kararı aldığını belirterek tüm gençlere çağrı yaptı.

Kürdistan İntikam Birimleri’nin gençlere yaptığı çağrı şu şekildedir:

“Bütün Bakure Kürdistan gençliğine çağrımızdır…

Bizler Kürdistan İntikam Birimleri olarak şu andan itibaren bütün Kürdistan ve Türkiye metropollerin de eylemsellik kararı alıyoruz. Faşist Tc devletinden hesap sormak, intikam almak için tüm Bakure Kürdistan gençliği bulunduğu bütün alanlarda serhıldana kalkmalıdır. Kobani ve Bakure Kürdistan Öz yönetim direnişlerinde aldığı yenilgiyi hazmedemeyen Tc devleti Efrîn’e saldırmaktadır. Bizler çok iyi bilmekteyiz ki Efrîn’de tek bir adım atamayan Tc devleti 20 gündür büyük bir yenilgi yaşamaktadır. Nasıl ki Kobani direnişine YDG- H öncülüğünde destek verilmişse sahip çıkılmışsa tarihi Efrîn direnişine de aynı şekilde sahip çıkılacaktır. Bakure Kürdistan gençliği Tc’yi Efrîn saldırısından dolayı pişman edecektir. Şu andan itibaren her bir düşman kalesi hedefimizdir. Tc devleti adım attığı Kürdistan sokaklarında çıkamayacaktır. Kürdistan’da yıkılan her bir evin katledilen her bir masum Çocuğun hesabı Tc’nin kalbinde Ankara’ da hesabı sorulacaktır. Cizre bodrumlarının hesabı Tc ve işbirlikçilerinden sorulacaktır.

Çağrımızı yeniden yineliyoruz. Bütün Bakure Kürdistan gençliği bulunduğu bütün alanlarda düşmana ait polis noktası, karakol, devriye araçları, işbirlikçi kişileri ve kurumları hedef alıp yakmalıdırlar. Düşmana ait Kürdistan’da ne varsa hedef alınmalıdır.

Nusaybin gençliğini Şehit Xebat , Silopi gençliğini Şehit Êrîş, Gever gençliğini Şehit Rojvan, Cizre gençliğini Şehit Axin, Amed gençliğini de Şehit Çiyager ruhuyla direnişe çağırıyoruz. And olsunki  düşmanı düktüğü kanda boğacağız. And olsun ki her bir düşman bedenini cayır, cayır yakacağız.  And olsun ki Ankara ve İstanbul sokakları yangın yerine dönecektir. Bijî Serok Apo, Bijî Partiya Karkerin Kürdistan, Bijî Rihî Şehît Çiyager.

Bijî Serok Apo, Bijî Serok Apo, Bijî Partîya Karkerin Kürdistan, Bijî Partiya Karkerin Kürdistan.”

 

http://ift.tt/2EUnJvF