YPG EFRÎN KOMUTANLIĞI DÜN GECENİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

YPG Komutanlığı, dün geceden bu yana işgalci Türk ordusunun bombardımanı sonucu bir çok sivilin yaralandığını duyurdu.

YPG Komutanlığı, yaptığı bir yazılı açıklama ile dün geceden bu yana yaşanan çatışmaların ve bombardımanın bilançosunu açıkladı.

Açıklama şu şekilde:

“Dün gece, işgalci Türk ordusu sivil yerleşim alanlarını hedef alarak savaş uçaklarıyla bombardımana tuttu. Hava saldırısı, gece saat 22:00 surlarında başlayarak sabahın saatlerine kadar devam etti.

Şera: Ezidi köyleri olan Baflûnê, Erebwêran, Sînka köylerine saat 22:00’den başlayarak 1 saat boyunca savaş uçaklarıyla bombardımana tutuldu.

Bilbilê: Saat 23:30 sularında Kevire Ker Tepesi savaş uçaklarıyla bombalandı. Saat 01:00 surlarında ise, Şerqiya, Qestelê Xidriya, Qestelê Miqdêd ve Kela köyleri bombardımana tutuldu.

Cindirêsê: Saat 23:00 sularında Kefer Şele köyü bombardımana tutuldu. Bombardıman sonucu, Emîne Durmiş(35) isimli bir anne ve 2 çocuğu Mehûd ve Mustefa yaralandı. (Aşağıda bulunan linkte belgelenmiştir https://youtu.be/T6rB-HT_7FE)

Miske köyü işgalci Türk ordusunun savaş uçakları saldırısına maruz kalmış, siviller yaralanmıştır. Aynı zamanda, saat 23:00 surlarında Axcele köyü ve Dok tepesi bombardımana tutulmuştur. Bombardıman sonucu, bir sivil yaralanmıştır.

Şiyê: Bu sabah saat 10:00 sularında, Çekla ve Hec Bilel köyleri savaş uçaklarıyla bombardımana tutuldu. Ayrıca bölgece şiddetli çatışmalar yaşandı.

Şêrawa:  Sabah saat 04:00 sularında, işgalci orduya ait savaş uçakları Ezidiköyleri olan Basufane ve Birc Sileman köylerini bombaladı.

Raco: Bu sabah saat 10:00 sularında, işgalci Türk ordusuna ait savaş uçakları, Raco bölgesi merkezini hedef aldı.

Efrîn merkezi: Dün gece saat 23:00 surlarında, Eşrefiyê ve Tirindê mahalleleri savaş uçaklarıyla bombalandı.

Aynı zamanda, Efrîn kenti çevresine düşen matbaa savaş uçakları hedefi olarak yüzlerce hayvan telef oldu.

 

http://ift.tt/2Ex2uSW